HİZMETLERİMİZ

 
  • TSE-HYB
  • ISO 9001:2000
  • ISO 14001:2004
 

Hizmetlerimiz | Hastane Alt Yapı Ekipmanları ve ÇAĞRI SİSTEMLERİ » Hastane Kod Sistemleri

 
1 | 2


Mavi kod Sistemi

Acil Kod ve çağrı sistemi, hastanenin tüm dahilli telefonlarından veya belirli bölgelerden buton ile başlatılan acil kod sistemidir.Mavi kod, gri kod, pembe kod, konsülütasyon veya mobil olan personelinize ulaşmanız için tasarlanmış bir çağrı sistemidir. Sistem hastanenin mevcut telefon alt yapısı kullanılarak çalışan, ekonomik, güvenli ve farklı amaçlara da hizmet eden sistemdir.

Acil kod ve çağrı sistemi, aktarıcı, pager, sistem santırali, buton ve hastanenin telefon alt yapısı ve web yazılımından oluşmaktadır. Hastane bilgisayar ağına bağlı tüm bilgisayalardan sisteme girilerek durum raporları, acil kod tarihleri ve saati incelenebilir.Rapor alınabilinir, genel veya kısmi mesaj gönderen bir haberleşme sistemdir. Buton ve telefonla başlatılmasında ise duruma göre avantajları ve dezavantajları vardır. Bu sebepten dolayı buton olması gereken yerlede buton, telefon olması gereken yerlede telefonla başlatıması tüm dünyada bilinen yöntemdir. Butonlarımız enerji ihtiyacını telefon hatlarından sağlandığından pilsiz çalışmaktadır.

Kablosuz Mobil Çağrı Cihazı ( Pager)

Acil kodların personel tarafından takibi ve adres bilgisinin takibinin yapıldıgı mobil terminaldir.Mobil Terminaline yapılan 40 son çağrıyı tarih ve saat olarak hafızasına kayıt ederek yetkisiz kişiler tarafından hafızasının silinmesi engellenmektedir.Özel tasarlanmış aparatları sayesinde düşmelere karşı korumalıdır. Kullanmış olduğu pil 4 ay gibi bir süre yeterli olup her yerde bulunan küçük kalem pil ile çalışmaktadır. Mobil terminali 30 gram ağırlığında olup şık bir tasarıma sahiptir.