HİZMETLERİMİZ

 
  • TSE-HYB
  • ISO 9001:2000
  • ISO 14001:2004
 

Hizmetlerimiz | Hastane Alt Yapı Ekipmanları ve ÇAĞRI SİSTEMLERİ » Kablosuz Hemşire Çağrı Sistemleri

 
Kablosuz Hemşire Çağrı Sistemi

Sistemde hastane servislerinde yatan hastaların gerekli durumlarda hemşire ve sağlık personeline ihtiyaç duyması halinde ulaşması için tasarlamış kablosuz butonlar ve çeşitli donanımlarla çalışan hemşire çağrı sistemdir . Sağlık personelinin ise acil kod sistemleri olan mavi pembe ve gri kod gibi kodları sistemin özelligi sayesinde hastanedeki tüm dahili telefonlardan veya hasta yatak başı butonlarından başlatılan bir sistemdir.

Web tabanlı yazılım sayesinde hastane yönetimi tarafından hastanenin bilgisayar ağına bağlı herhangi bir bilgisayardan internet tarayıcısından girerek online olarak hasta çağrı takiplerini acil kod çağrılarını serviste görevli personelin mesai cetvelini takibini Yatan hasta sayısı ve hastane yatak doluluk oranı servis ve bölüm olarak ayrıntılarıyla gösteren ve .Yatan hasta özlük ve cinsiyet bilgi ve tedavi notlarına ulaşan bir otomasyon sistemidir


Kablosuz Hemşire Çağrı Sistemi Paneli

Kablosuz Hemşire Çağrı Paneli Yönetmelik gereği Hastane servislerinde Hemşire bankosunda konarakyapılan çağrıların,personel tarafından takip edilmesini sağlayan ünitedir.60 Yatak kapasiteli aynı anda 5 çağrıyı oda yatak 4 DIGIT gösterme Tek buton ile basit programlama Kapalı olduğu süreleri kayıt altına alma raporlama.

Hemşirenin hangi odada olduğunu gösterme , 15 çağrı hafızası WC ve acil çağrıarda öncelikli gösterme ve farklı ses ve görsel uyarısı 37x32 ebatlarında ABS plastik kasa. 220 Volt AC Çalışma 433.920 mhz haberleşme

Kablosuz Hemşire Çağrı Butonu

Yönetmelik gereği Hasta yatak başlarında bulunan Hemşire çağrı butonuna hastanın hemşireye ihtiyacı olduğu durumlarda basması ile birlikte ,hemşire servisinde bulunan panoda,mobil hemşire terminalinde ve odanın kapı üstü lambasında hastanın bulunduğu oda ve yatak numarası belirlenmektedir.Hemşire hasta yanına gidip,buton üzerindeki iptal tuşuna basana kadar pano ve kapı üstü uyarı lambası sürekli olarak uyarı vermektedir.

Hemşirenin iptal butonuna basmasıyla çağrı sonbulur hemşire acil durumda bekdeki kişiye veya mavi kod ekibine gizli buton ile acil yardım veya mavi kod başlata bilir özelliktedir.


Kablosuz Hemşire Çağrı WC İpli Buton

Yönetmelik gereği Hasta odasında veya servis bölümünde bulunan WC veya Banyo duvarlarında zemine kadar sarkıtılan ipli çağrı cihazı,Hastanın yere düşmesi,fenalaşması gibi durumlarda ipi çekerek serviste bulunan pano ve mobil hemşire terminaline ve kapı üstü lambasına ACİL çağrı sinyali gönderir. (Bunun nedeni ise; böyle durumlarda hastanın diğer hastalardan daha öncelikli bir durumda olmasından kaynaklanır.)Panoda ve mobil hemşire terminalinde başka çağrılar var ise, diğer çağrılar arka planda kalır ve ACİL durumda olan hastanın çağrısı görülür,müdahaleden sonra ise diğer çağrılar tekrar Pano ve mobil hemşire terminaline geri gelir.

12 volt pil ile 2 yıl çalışma, 8x8 ebatlarında,2cm kalınlığında, 433.920 Mhz haberleşme,Zayıf pil uyarı özellikli, ABS plastik.


Kablosuz Hemşire Çağrı Sistemi Geriatri

Hareketli engelli hastalar için duvarda sabit bulunan hasta çağrı butonuna kolaylık ile takılabilen,150 cm kablo uzunluğu olan ve diğer ucunun hastanın elinde kavrayabileceği şekilde tasarlanmış geriatri butonu,aynı prensip ile hemşire servis panosu ve mobil terminaline çağrı gönderir.

Mobil hasta Çağrı Butonu

Hastaların oda içerisinde kolye şeklinde tasarlanmış Buton,oda içerisinde düşme veya ihtiyaç anında,Banyo,WC ve yataklarda bulunan butonlardan uzak olan bölümlerde de çağrı yapma imkanı sağlamaktadır.


Hasta Düşme Önleyici Güvenlik Sensörü

Yönetmelik gereği hasta düşmelerini önleme tek başına yataktan kalkması sakıncalı olan hastaların yataklarına konan bir sensördür.Sistem mevcut hemşire çağrı sistemi ile haberleşmekte ve hastanın yatağı terk etmesi ile hemşire çağrı personeline uyarı vermektedir.

Böylece hasta yatağı terk ettiği anda gerekli personelin müdahale etmesini sağlamaktadır.


Kablosuz 3 Renkli Kapı Üstü Lambası

Hasta tarafından yapılan çağrılarda kapı üstü lambası kırmızı yanmakta.Hemşire odaya girip iptal butonuna basması ile kapı üstü lambası yeşil yanmaktadır. Hemşire odadan ayrılırken tekrar iptal butonuna bastığında lamba sönmektedir.WC lerden yapılan çağrılarda ise kapı üstü lambası turuncu yanmaktadır. İptal butonuyla lamba sönmektedir.

220 Volt AC ile çalışır 10x12 ebatlarında ABS plastik 433.920 mhz ile haberleşmektedir.